Prowadzenie sklepu internetowego to jedna z najprostszych dróg do odniesienia sukcesu ekonomicznego, ale pod warunkiem zaplanowania optymalnej strategii obsługi klienta. Większość właścicieli sklepów online stara się przenosić niektóre zadania poza własna organizację, co pozwala na ograniczenie kosztów pracy, a dzisiaj, w nowoczesnej ekonomii to koszt ludzkiej pracy zagraża najbardziej utrzymaniu przedsiębiorstwa na coraz bardziej konkurencyjnym rynku. Magazyny dystrybucyjne to jeden z bardziej efektywnych modeli współpracy w odniesieniu do zarządzania działalnością e – commerce. Co wchodzi w skład nowoczesnej usługi fulfilment? Czy taka usługa zwraca się ekonomicznie, w zyskach? Co warto o niej wiedzieć, żeby podjąć dobre decyzje biznesowe? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek.
Podstawowa wiedza o usłudze fulfilment – dlaczego przydaje się przy prowadzeniu sklepu online?
Na usługę fulfilment składa się kilka powiązanych ze sobą elementów. Podstawowe to naturalnie przyjmowanie towarów od sklepu internetowego, przeniesienie asortymentu głównego do magazynu i wydzielenie odpowiedniej, oszczędnej przestrzeni magazynowej, przeprowadzenie dokładnej kompletacji zamówień, pakowanie produktów w bezpieczny sposób, żeby mogły bez problemu dotrzeć do klienta, planowanie i negocjowanie wysyłki przez firmy transportowe. Magazyn fulfilment praktycznie w każdym przypadku dysponuje podobnym modelem współpracy. Opłacalność wynajęcia przestrzeni w magazynie dystrybucyjnej polega w dużym stopniu na skalowaniu działalności gospodarczej. Możesz zgłosić się z niewielkim wolumenem towarów, aby z czasem dopasować pod siebie coraz większą przestrzeń magazynową. Magazynowanie dla e – commerce (https://oexfulfilio.com/magazynowanie-produktow-w-e-commerce-czy-trzeba-miec-wlasny-magazy/) połączone z usługami pobocznymi wpływającymi na odciążenie podstawowej kadry to szansa na wyprzedzenie konkurencji i na zbudowanie rzeczywistej przewagi konkurencyjnej. Jeden z kluczowych problemów to prawidłowe magazynowanie, posiadanie odpowiedniej przestrzeni na produkty.
Na jakie usługi przy prowadzeniu sklepu internetowego warto postawić?
Magazyny dystrybucyjne podejmują się bardziej zaawansowanych zadań niż tylko magazynowanie i wysyłka towarów do klientów. Montaż wyposażenia sklepu, czy wsparcie marketingowe też wchodzi w skład usług. Niektóre działalności tego typu dysponują zaawansowanym modelem automatyzacji sprzedaży, integracją z popularnymi platformami sprzedażowymi online. To dla przedsiębiorcy szansa, żeby ze swoimi produktami wyjść nie tylko na rynek krajowy, ale i w wielu przypadkach międzynarodowy. Praktyka, szczególnie po pandemii pokazuje, że konsumenci chętnie przenieśli się na zakupy online zamiast chodzenia po stacjonarnych galeriach handlowych. Rośnie zainteresowanie strefą e – commerce, również pod kątem ograniczania kosztów pracy. Jak widzisz dobre planowanie outsourcingu okazuje się korzystne w perspektywie budowania znaczącej przewagi konkurencyjnej dla biznesu online.
Przeczytaj także: https://1083.pl/biznes/czy-dobra-obsluga-logistyczna-moze-przelozyc-sie-na-sukces-sklepu-internetowego/