Na czym dokładnie polega chirurgia ręki?

Ręka to kończyna, która z oczywistych powodów jest człowiekowi szczególnie potrzebna. Dlatego chirurgia ręki skupia się przede wszystkim na tym, aby zapewnić pacjentowi jak najlepsze możliwości poruszania nią. Dzięki temu osoba ta może szybciej przechodzić okres rekonwalescencji i jednocześnie cieszyć się optymalną sprawnością.

Porada chirurgiczna – dla kogo?

Wsparcie ze strony chirurga przyda się zwłaszcza tym osobom, które przeszły urazy rąk, w tym ścięgien, nerwów i naczyń. Osoby te z różnych powodów są dotknięte różnymi niedowładami, które skutecznie ograniczają poruszanie dłońmi. Poradnia chirurgiczna jest też optymalnym rozwiązaniem dla osób, które przeżyły urazy o charakterze częściowej lub całkowitej amputacji. O ile w przypadku całkowitego urazu nie ma możliwości nawet częściowego przywrócenia sprawności ręki, o tyle istnieje możliwość zabezpieczenia rany i – w razie potrzeby – konsultacja w kontekście zastosowania właściwej protezy.

Zabiegi rekonstrukcyjne

Oferowana przez specjalistów chirurgia ręki Warszawa obejmuje również czynności związane z regeneracją i rekonstrukcją dłoni. Mowa tu m.in. o szerokim rekonstruowaniu kości, nerwów i częściowo naczyń krwionośnych. Co więcej, nadbudowywane są w tym przypadku również i ścięgna, dzięki którym pacjent ma dużo większe zdolności w zakresie wykonywania rękami prostych ćwiczeń. Chirurgia ogólna Warszawa to również szansa na regenerację przestrzeni międzypalcowych, wyeliminowania przykurczów pooparzeniowych, a także możliwość usunięcia palców dodatkowych. Jak widać, chirurgia ręki jest bardzo szeroką gałęzią medycyny, bez której wyeliminowanie niektórych problemów z poruszaniem dłońmi nie byłoby możliwe. Co więcej, dotyka ona wielu przestrzeni leczenia pacjentów, w tym naczyń krwionośnych i układu nerwowego.

Co ciekawe, w ramach chirurgii dłoni leczy się również niektóre schorzenia związane z przestrzenią nadgarstka. Operacyjne leczenie cieśni nadgarstka jest tego idealnym przykładem. Dzięki temu pacjent może odzyskać pełną sprawność w poruszaniu dłonią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *