Czy automatyzacja spawania to rozwiązanie również dla Twoich potrzeb produkcyjnych?

Zautomatyzowane i zrobotyzowane spawanie może zwiększyć dokładność i zmniejszyć ilość odpadów w przypadku większości operacji spawalniczych. Nic więc dziwnego, że zaprojektowane z myślą o wszechstronności roboty spawalnicze cieszą się dzisiaj taką popularnością. Są to równocześnie urządzenia o niewielkich wymaganiach konserwacyjnych, jak również są prostsze w obsłudze niż tradycyjne roboty przemysłowe. Sprawdźmy więc, czy robot spawalniczy może przydać się i w Twoim biznesie!

Dla kogo robot spawający jest dobrym pomysłem?

W środowisku komercyjnym, w którym firmy muszą zwiększać wydajność i produktywność bez ponoszenia ogromnych kosztów, roboty spawające okazują się świetną inwestycją. Dotyczy to firm na całym świecie. Zanim jednak zainwestujesz w zrobotyzowane stanowisko spawalnicze czytaj dalej, aby poznać najważniejsze informacje.

Dlaczego robotyzacja jest tak mile widziana w branży spawalniczej?

Spawanie polega na powtarzalności i dokładności. W przypadku linii produkcyjnych o dużej przepustowości upewnienie się, że każdy produkt wychodzi z najwyższą jakością, ma kluczowe znaczenie dla:

  • zadowolenia i bezpieczeństwa klientów,
  • przetrwania biznesu producenta.

Spawanie wykonywane przez ludzi wymaga wysokich kwalifikacji – mimo tego nadal jest  powtarzalne, potencjalnie niebezpieczne i wymagające fizycznie. Błędy mogą nie tylko narazić operatora na ryzyko obrażeń, ale mogą również prowadzić do produktów o niższej jakości i bardziej kosztownych odpadów. Robotyzacja spawania jest lekarstwem na to wszystko.

Zrobotyzowane spawanie oferuje sposób na automatyzację tego zadania i zapewnienie stałego poziomu jakości bez względu na to, jak duże jest obciążenie pracą. Nie chodzi tylko o zastąpienie wykwalifikowanych pracowników. Dzięki temu co potrafią urządzenia takie jak robot spawalniczy Panasonic – pracownicy mogą podejmować się zadań o większej wartości.

Względna łatwość obsługi i minimalne wymagania szkoleniowe, aby obsłużyć stanowisko spawalnicze Panasonic w porównaniu z ich większymi, tradycyjnymi odpowiednikami – sprawia, że automatyzacja spawania jest również świetnym sposobem na podniesienie kwalifikacji zespołu i poszerzenie wiedzy z zakresu automatyzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *