Co warto wiedzieć przed dopasowaniem drzwi do nieruchomości?

Dopasowanie oryginalnych, zgodnych z głównym stylem aranżacji drzwi do nieruchomości to zajęcie wymagające wiedzy o najnowszych trendach produkcji stolarki. Na jakie drzwi warto postawić? To problem bardzo złożony i nie ma niestety tylko jednego rozwiązania. W większości przypadków sprawdza się jednak podejście kontaktu z bezpośrednim producentem lubianego modelu, co przekłada się też na montaż, utrzymanie długoterminowego serwisu, gwarancję. Co warto wiedzieć przed dopasowaniem drzwi do nieruchomości? Na jakie elementy stolarki poświęcić szczególną uwagę?

O co pytać firmy produkujące drzwi w nowoczesnych klasach?

  • Materiał wykonania stolarki – tutaj masz do czynienia z naprawdę sporym wyborem. Drzwi wykonuje się powszechnie z drewna, uzupełnia tworzywami sztucznymi, ze wzmocnionego szkła, lekkiego i pasującego do każdego stylu aranżacji aluminium. U niektórych producentów spotyka się drewno egzotyczne, mocno oryginalne, właściwie niemożliwe do podrobienia. Jeżeli chodzi o konstrukcję skrzydła postaw na optymalną grubość, na ciekawe wzornictwo, na podwyższenie trwałości nowoczesnymi technikami. Producenci drzwi wewnętrznych w Polsce nie odbiegają najczęściej jakością od swoich zagranicznych odpowiedników.
  • System otwierania drzwi – podstawowy model otwierania nie zawsze się sprawdzi. Coraz częściej klienci decydują się na drzwi wewnętrzne wahadłowe działające pod lekkim naciskiem ciała, czy na drzwi przesuwne szklane zapewniające dużą dawkę naturalnego oświetlenia na poziomie nieruchomości. System otwierania drzwi powinien w każdym przypadku wyróżniać się maksymalną szczelnością, która przełoży się na dobre wygłuszenie i na energooszczędność. Takie drzwi zwyczajnie nie stracą ciepła. Za szczelność odpowiadają uszczelki, a im lepsze, tym drzwi chodzą w bardzo cichy sposób.
  • Szklenie drzwi – drzwi szklane czarne to tylko jeden z pomysłów aranżacyjnych, ale masz też do dyspozycji szkło bezbarwne wyróżniające się sporą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, piaskowanie, malowanie na wszelkie dostępne kolory w palecie RAL. U wielu producentów znajdziesz drzwi wewnętrzne przeznaczone do samodzielnego pomalowania zgodnie z wybranym stylem aranżacji wnętrza. Taka inwestycja może się opłacić i wpłynąć na odbiór pomieszczeń. Drzwi pomalowane na zasadzie kontrastu lub bardziej zgodnie z kołem kolorów to szansa na wizualne poprawienie nieruchomości.
  • Wyposażenie dodatkowe – do drzwi możesz naturalnie dopasować ozdobne aplikacje, opaski, bardzo eleganckie klamki. Minimalistyczna klamka sprawdzi się w większości przypadków, chociaż na rynku nie brakuje też futurystycznych, mocno designerskich rozwiązań. Weź też pod uwagę płaskorzeźby uzupełniające się z masywnymi drzwiami, czy wycinane w specjalistyczny sposób elementy drewniane dekoracyjne. Drzwi można zamienić w prawdziwe dzieło sztuki, ale to oczywiście wymaga dodatkowych nakładów.

Dlaczego warto wybrać dobrego producenta drzwi w Polsce?

Dobry producent dysponuje własnymi ekipami montażowymi, wysokimi standardami tworzenia różnych modeli stolarki, przekazuje bazę inspiracji i podpowiada przy aranżacji nieruchomości, a to zaledwie początek zalet.

Zobacz także: drewniane domki letniskowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *