Szczoteczka – jaką kupić?

Każdy sklep dla stomatologa (i nie tylko) ma w swej ofercie różnego rodzaju szczoteczki. Część z nich jest zaprojektowana według dość unikatowych, żeby nie powiedzieć nowoczesnych standardów. Która szczoteczka będzie w tym przypadku najlepsza? Czy warto inwestować jedynie w najlepsze modele?

Sprzęt, który zaskakuje

Nie jest tajemnicą, że szczoteczki – jako narzędzia stomatologiczne – potrafią zaskakiwać. Niektóre z nich posiadają wyjątkowe funkcje, które z punktu widzenia użytkownika są raczej niepotrzebne. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w sprzęt, który nie oferuje zbyt wielu funkcji dodatkowych, lecz skupia się wyłącznie na tym, co najważniejsze, czyli na czyszczeniu zębów. Nie oznacza to oczywiście, że wszystkie pojawiające się nowości są złe. Ciekawym rozwiązaniem są np. szczoteczki soniczne, które wykazują dużo większą skuteczność w usuwaniu zabrudzeń niż np. standardowe szczoteczki mechaniczne. Wykorzystują one w procesie czyszczenia zębów specjalistyczny mechanizm, którego zadaniem jest wytwarzanie fali akustycznej o określonej, rozbijającej zabrudzenia częstotliwości.

Co wybrać?

Nie jest tajemnicą, że samodzielny wybór odpowiedniej szczoteczki nie jest łatwy. Każdy sklep instrumenty stomatologiczne chce, aby kupować jak najdroższe i najbardziej dopracowane urządzenia. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że nie wszystkie najnowsze funkcje są użytkownikowi potrzebne. Dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości warto zasugerować się zdaniem swojego sprawdzonego stomatologa. Jeśli to możliwe, powinien być to specjalista, który już od dłuższego czasu zajmuje się leczeniem uzębienia danego pacjenta. Dzięki temu łatwiej mu będzie dobrać właściwy sprzęt, który – uwaga – nie będzie kosztował „milionów” złotych.

Reasumując, każdy sklep stomatologiczny chce sprzedać jak najdroższe szczoteczki. Dzięki temu może on sobie zapewnić w miarę wysokie zyski. Trzeba jednak pamiętać, że z drugiej strony są oczekiwania pacjenta, który nie zawsze potrzebuje najbardziej zaawansowanego sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *