Przymierzasz się do zakupu narzędzi do dłutowania? Zapraszamy do lektury!

Jeśli jesteś aktualnie w trakcie orientowania się, które narzędzia do dłutowania wielowypustów  będą zasadne dla Twojego projektu – ten tekst jest obowiązkową lekturą. Chodzi wszakże o wszechstronne narzędzia, które można stosować w wielu różnych zadaniach. W tym artykule przedstawimy, czym są noże do dłutowania wielowypustów i omówimy ich różne rodzaje, z tych które są obecnie dostępne na rynku. Omówimy również, które opcje powinny być używane, a także przedstawimy kilka wskazówek dotyczących zakupu narzędzi do dłutowania do następnego projektu.

 

Jaka jest różnica pomiędzy różnymi narzędziami do dłutowania?

Fizycznie istnieją przede wszystkim różnice w wielkości noży. Są takie które mają zwiększoną zdolność do trudniejszych prac – na przykład, gdy chodzi o dłutowanie zewnętrzne, wytrzymując większy moment obrotowy i siłę. Istnieje też seria, która jest krótsza i jest dostosowana do lżejszych prac i otworów o mniejszej średnicy. Jednak myli się ten kto sądzi, że chodzi o wykonywanie obowiązków domowych. Czasami będziesz musiał użyć takiego narzędzia, gdy praca nie wymaga większego otworu lub gdy pracujesz blisko krawędzi. Zwłaszcza podczas pracy blisko krawędzi preferowane jest mniejsze dłuto – ponieważ zmniejsza to ryzyko odpryskiwania kawałka materiału z zewnętrznej krawędzi.

 

Przekonasz się, że można też z łatwością znaleźć narzędzie, które ma znacznie większą długość, co zapewnia głębsze osadzenie. Generalnie pamiętaj, że za te narzędzia przeznaczone do bardziej wymagających, głębszych zastosowań wiertniczych zawsze trzeba zapłacić więcej.

Zakup narzędzi do dłutowania – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jest też specjalna odmiana narzędzi do dłutowania, która została stworzona z myślą o zwiększonej wytrzymałości na skręcanie, co oznacza, że może być napędzana z wyższymi prędkościami i nadal utrzymywać swoją siłę bez pękania. Podczas wiercenia w twardym materiale noże do dłutowania nieuchronnie napotkają większy opór ze względu na gęstość. W tym przypadku wyższy moment obrotowy i większa siła pozwolą zaoszczędzić czas. Noże strugarskie obwiedniowe do produkcji kół zębatych stożkowych o zębach prostych działają w podobny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *