Prawo rodzinne i spadkowe. Kiedy iść do prawnika?

Sprawy związane ze spadkiem i prawem rodzinnym są często niezwykle bolesne i wywołują poczucie niesprawiedliwości. Zdarza się, że niektóre problemy ciągną się latami, ponieważ brak gruntownej wiedzy z zakresu prawa skutecznie blokuje ich należyte rozwiązanie. Kiedy warto zwrócić się po profesjonalne wsparcie?

Odrzucenie spadku lub zrzeczenie się dziedziczenia

Sprawy związane z testamentem dzielą się na te przyjemne i mniej komfortowe. Wszystko zależy tak naprawdę od treści dokumentu, rodzaju majątku i intencji samych spadkobierców. Wiele osób z indywidualnych powodów decyduje się odrzucenie spadku lub zrzeczenie się dziedziczenia. Warto pamiętać, że te dwa pojęcia nie są tożsame i wiążą się z różnymi konsekwencjami. Z tego powodu przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zwrócić się do profesjonalnej kancelarii prawnej, która po przeanalizowaniu sytuacji przedstawi jej najkorzystniejsze rozwiązanie.

Sprawa o ubezwłasnowolnienie

Kolejną sytuacją, gdy prawdopodobnie nie obejdzie się bez fachowej pomocy prawnej, są sprawy o ubezwłasnowolnienie osoby starszej lub niepełnosprawnej. Polskie prawo jest niestety w tej kwestii bardzo oporne i skomplikowane, dlatego aby cały proces przebiegł sprawnie i komfortowo, konieczne jest zazwyczaj skorzystanie z usług prawnika. Przeprowadzenie ubezwłasnowolnienia wiąże się bowiem z zorganizowaniem i dostarczeniem do Sądu szeregu dokumentów, które bardzo często ciężko jest zdobyć samodzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *