Kiedy rozpoczyna się sezon motocyklowy?

W Polsce każdego roku przybywa miłośników jazdy motocyklem i to nie tylko ze względu na wszechobecne w miastach korki. Podróżowanie tego rodzaju jednośladem jest po prostu przyjemne, a nutka dodatkowej adrenaliny staje się czynnikiem pozytywnym, który po prostu daje nam ogrom przyjemności. Kiedy można zacząć jeździć motocyklem po zimie? Wpływ na to ma co najmniej kilka czynników.

Oficjalne rozpoczęcie sezonu motocyklowego

Cykl podróżowania jednośladem bardzo często wyznaczają zloty miłośników ekstremalnej jazdy. W tym roku pierwszy odbędzie się 23 kwietnia w Jaworznie i można uznać, że właśnie to spotkanie zapoczątkuje otwarty sezon na komfortowe jeżdżenie motorem.

Co ważne, wszyscy ci, którzy nie mogą się już doczekać jazdy motocyklem, mogą wsiąść na ten pojazd mechaniczny znacznie wcześniej, wyznacznikiem powinna być zawsze pogoda.

Jazda motocyklem – pory roku

Oczywiście, jazda motocyklem zimą, kiedy jezdnie są oblodzone, a na dworze panuje minusowa temperatura, nie jest wskazana. Motocyklista powinien nie tylko zachować szczególną ostrożność, a podróżowanie w warunkach zimowych staje się zwyczajnie niebezpieczne. Okazuje się, że jazda motocyklem zimą jest zwyczajnie komfortowa i zagraża naszemu zdrowiu. Weź pod uwagę, że w tym przypadku nie funkcjonuje żaden system ogrzewania, a kierujący takim jednośladem nie jest niczym osłonięty. Nie wystarczy dobra kurtka motocyklowa ani nawet bielizna termiczna na motocykl.

Przygotuj się do rozpoczęcia sezonu

Pamiętaj, że nawet wtedy, kiedy sezon motocyklowy trwa w najlepsze, zawsze musisz być właściwie przygotowany do podróżowania motorem. Nawet wiosną i latem zdarzają się nagłe, niekorzystne warunki pogodowe, które mogą nie być przyjazne ani tym bardziej bezpieczne.

Przede wszystkim, zanim wsiądziesz po zimie na motocykl, sprawdź stan techniczny swojego pojazdu. Co więcej, przymierz strój na motocykl i wymień poszczególne elementy garderoby, jeśli nie są w odpowiednim stanie. Sam kask klim nie wystarczy, zaleca się również kombinezon, buty, rękawice, to podstawa, aby jazda mogła być komfortowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *