Gdzie stosuje się zwyżki?

Zwyżki służą do wznoszenia pracowników w celu wykonywania przez nich prac na wysokościach. To popularne podnośniki koszowe, które można stosować na samochodach, mogą być również stojące.

Coraz częściej stosuje się zamiast rusztowań, które są mało ekonomiczne – pracochłonne, niewygodne, niebezpieczne i zajmują sporą powierzchnię terenu. Nierzadko również zwyczajnie nie ma gdzie rozłożyć rusztowań bądź praca nie wymaga aż tak dużych przygotowań.

Zwyżki najczęściej zamawiają firmy budowlane i reklamowe. Jak przyznają producenci, dużą popularnością cieszą się też wśród ekip montażowych czy dekoratorskich. Coraz częściej zamawiane są też przez firmy sprzątające, które czyszczą zarówno zewnętrzne elementy budynków jak i ich wnętrza – zwyżki można wykorzystywać we wnętrzach o ile pozwala na to wysokość stropów.

Aby móc stosować tego rodzaju urządzenia konieczne są jednak uprawnienia – właśnie w tym celu organizuje się kurs na zwyżki, na których szkoleni pracownicy poznają techniki ich obsługi, elementy zachowania należytego bezpieczeństwa oraz wszelkie manewry możliwe do wykonywania. Pamiętajmy, że praca na zwyżkach wiąże się z dużą odpowiedzialnością i ryzykiem a platforma wzbija się w zależności od rodzaju podnośnika na co najmniej kilka metrów do góry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *