Rak prostaty rozwija się w prostacie, małym gruczole w kształcie orzecha włoskiego, który jest częścią męskiego układu rozrodczego. Rak prostaty jest bardzo powszechny i dotyka jednego na dziewięciu mężczyzn, stąd tak ważny jest regularnie wykonywany nowoczesny rezonans magnetyczny w wieku po 40 roku życia.
Jak wygląda leczenie raka prostaty?
Wielu mężczyzn dowiadując się poprzez rezonans magnetyczny Warszawa, że jest problem – stawia na aktywny nadzór (brak leczenia), z racji tego, że rak prostaty ma tendencję do powolnego wzrostu i pozostawania w gruczole. Co zrobić, gdy jest inaczej?
W przypadku nowotworów, które szybko rosną i rozprzestrzeniają się, leczenie obejmuje:
- brachyterapię (promieniowanie wewnętrzne),
- operację prostatektomii,
- terapię ogniskową.
Gruczoł krokowy jest częścią męskiego układu rozrodczego. Gruczoł wytwarza płyn, który miesza się z nasieniem podczas wytrysku. Płyn ten pomaga chronić plemniki i utrzymuje je w zdrowiu aż do czasu do poczęcia i ciąży. Gruczoł krokowy znajduje się pod pęcherzem mężczyzny przed odbytnicą – tam też kierowany jest rezonans Warszawa. Cewka moczowa przebiega przez środek gruczołu krokowego. Ta rurka przenosi mocz i nasienie przez prącie i poza organizm.
Jak bardzo potrzebny jest rezonans magnetyczny w Warszawie i jak powszechny jest rak prostaty?
Mniej więcej jeden na dziewięciu mężczyzn po tym, gdy zostanie wykonany rezonans magnetyczny Warszawa, usłyszy w ciągu swojego życia diagnozę raka prostaty. Rak prostaty jest drugim po raku skóry najczęstszym nowotworem dotykającym mężczyzn. Szczęśliwie, istnieje wiele skutecznych metod leczenia — a niektórzy mężczyźni wcale nie potrzebują leczenia. Mimo to co roku na tę chorobę umiera spora liczba mężczyzn na całym świecie.
Mężczyźni w wieku powyżej 55 lat są bardziej narażeni na tę chorobę. Twoje szanse na rozwój raka prostaty rosną wraz z wiekiem. W rzeczywistości 60% nowotworów prostaty występuje u mężczyzn w wieku powyżej 65 lat. Inne czynniki ryzyka obejmują: pochodzenie etniczne (czarni mężczyźni mają największe ryzyko), historia rodzinna raka prostaty, otyłość i palenie.