Czy planowanie życia jest w ogóle możliwe?

Nigdy nie wiadomo, co wydarzy się w przyszłości, dlatego czasem trudno przygotować własny plan życiowy i liczyć, że na pewno się on spełni. W grę wchodzi dużo zmiennych, które musimy wziąć pod uwagę. Wcale nie oznacza to jednak, że musimy godzić się z tym, co przynosi nam „los”. Nie jesteśmy wcale zakładnikami rzeczywistości. Cały czas to od nasz wszystko zależy – koniecznie trzeba o tym pamiętać.

Dzięki tej świadomości dylematy związane z tym, jak zaplanować swoje życie staną się znacznie mniej uciążliwe. Niestety, nie wszyscy są w stanie wyzbyć się przekonania, że trudno walczyć z brutalną rzeczywistością. Mnóstwo ludzi żyje w przekonaniu, że „co ma być, to będzie”. Nie biorą swojego losu w swoje ręce. Efekt? Często bywają niezadowoleni, sfrustrowani, a czasem wręcz pogodzeni z porażką.

Dla takich właśnie osób przygotowywane są specjalne programy rozwojowe, realizowane przez doświadczonych mentorów. Ich zadanie polega na zdjęciu blokady, przezwyciężeniu wewnętrznej niepewności i strachu przed tym, co może wydarzyć się za miesiąc, rok, 10 lat i później.

Jak odmienić swoje życie? Zacznij działać!

 

Najważniejszym wyzwaniem w tym przypadku wydaje się jednak odnalezienie motywacji do działania. Stagnacja nigdy nie jest i nigdy nie będzie korzystna. Bez względu na to, kogo dotyczy. Dlatego też największą korzyścią, jaką można wynieść z różnego rodzaju szkoleń i zajęć rozwojowych, jest pozytywne nastawienie do działania. Wszystko za sprawą odkrycia w sobie motywacji, a także wewnętrznego potencjału do zmiany.

Przekłada się to na całkowitą zmianę myślenia, dzięki której zarówno teraźniejszość, jak i przyszłość przestają być groźne. Pozwala ona na stawianie sobie celów do zrealizowania. Mogą one dotyczyć życia zawodowego, a także osobistego. Poprawa relacji z bliski, walka o awans, odłożenie pieniędzy, inwestycja – przejście przez szkolenie rozwojowe pozwoli znacząco zmienić podejście do planowania i dążenia do realizacji własnych marzeń.

Pojawi się przekonanie, że ich realizacja jest jak najbardziej możliwa. Bo przecież wszystko zależy od nas. Odpowiedź na pytanie, jak poprawić jakość życia można znaleźć za sprawą licznych szkoleń prowadzonych przez mentorów, coachów, którzy poprzez praktykę, doskonale wiedzą, co zrobić, aby życie stało się inne, lepsze.

Rozmowa, zajęcia, specjalne ćwiczenia – tylko i aż tyle umożliwi zmianę. Rozpoczęcie kolejnego rozdziału, w ramach którego przeszłe problemy i ograniczenia zostaną raz na zawsze odrzucone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *